ثبت نام برای کنکور انسانی در انتشارات گیلنا ( بخش چهارم )

مقالات

ثبت نام برای کنکور انسانی در انتشارات گیلنا ( بخش چهارم )

اهمیت سهمیه و معدل در کنکور انسانی

از جمله عوامل دیگری که در میزان موفقیت در کنکور انسانی و کسب رتبه و تراز بهتر دانش آموز تاثیر گذار هستند مسائل مربوط به سهمیه و تاثیر سوابق تحصیلی و معدل می باشند.

30% میزان تاثیر معدل داوطلبانی که دیپلم خود را پس از سال 1384 دریافت نموده اند و میزان تاثیر گذاری سوابق تحصیلی این دانش اموزان در کنکور انسانی 25% است. آن دسته از داوطلبان که مدرک پیش دانشگاهی آنان مربوط به بعد از سال 1390 است دارای تاثیر 5% سوابق تحصیلی می باشند.

میزان اهمیت سهمیه بندی در کنکور انسانی بر اساس محل سکونت داوطلب کنکور تعیین می گردد. به طور مثال سهمیه منطقه 1 مربوط به دانش آموزانی است که در کلان شهر ها زندگی می کنند، سهمیه منطقه 2 مربوط به شهرستان ها و مدارسی است که امکانات آموزشی متوسطی داشته اند و سهمیه منطقه 3 مربوط به مناطق محروم می باشد. میزان تاثیر گذاری سهمیه منطقه 3 از منطقه 2 بیشتر و منطقه 2 نیز سهمیه بیشتری نسبت به سهمیه منطقه 1 دارد.

طبق گفته برترین اساتید، مشاوران تحصیلی و افرادی که بهترین رتبه ها را در کنکور انسانی کسب نموده اند مطالعه دروس اصلی به شیوه مفهومی و دقیق را عامل موفقیت معرفی نموده اند. اما چطور برای کنکور انسانی درس بخوانیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که دانش آموز می بایست با رعایت پیش نیاز های مباحث هر درس اقدام به مطالعه نموده و از این شاخه به آن شاخه نپرد، بعد از مطالعه هر مبحث انجام تست های مربوطه و مرور درس های پیشین موجب می گردد تا مطالب به خوبی در ذهن نهادینه شود. خلاصه نویسی و یادداشت نکات مهم درسی در فهم صحیح مطالب و به خاطر سپاری آن کمک می نماید.

 

انتشارات گیلنا ناشر برتر کتب آموزشی کنکور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات
جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش چهارم )

جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش چهارم )   مرحله ی تفکر: در مرحله تفکر، با فکر کردن به آموخته های خود، به آن ها مفهوم می دهیم. همچنین با معنا بخشی به متون خوانده شده، به تثبیت حافظه کمک می کنیم. به عنوان مثال بین دانسته …

مقالات
جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش سوم )

جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش سوم ) نکات مطالعه برای کنکور – روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) یکی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) است. این روش یکی از روش های مطالعه موثر، جهت افزایش بازدهی است. روش …

مقالات
جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش دوم )

جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش دوم )   باید حواسمان باشد کیفیت مطالعه را همگام با کمیت مطالعه حفظ کنیم. چه بسا بکارگیری یک سری نکات ساده، باعث شود سرعت فرآیند یادگیری افزایش و ساعات مطالعه ی یک درس کاهش یابد. می توانیم ساعاتی را که …

تماس با خط 1
تماس با خط 2