انتشارات گیلنا از مهمترین مراحل کنکور زبان میگوید ( بخش نهم )

مقالات

انتشارات گیلنا از مهمترین مراحل کنکور زبان میگوید ( بخش نهم )

همه چیز درباره کنکور زبان و آموزش مطالعه و تست زنی بخش کلوز تست

داوطلبان شرکت در آزمون زبان های خارجی برای پاسخگویی به سوالات این بخش باید متن ناقصی که در اختیار آن ها قرار داده میشود مطالعه کنند و با توجه به مفاهیم متن به سوالات تستی پاسخ دهند. متاسفانه با اینکه سوالات این بخش قسمت مهمی از آزمون زبان را تشکیل می دهد اما داوطلبان زیادی هستند که به این بخش توجه زیادی ندارند.
برای کسب درصد بالا در پاسخ گویی به سوالات این بخش بایستی برای تمرین و تست زنی زیاد تمرین شود و زمان زیادی به این مباحث اختصاص پیدا کند.
برای پاسخ گویی به سوالات بخش کلوز تست داوطلبان نیاز دارند تا مهارت
بسیار بالایی در مباحث گرامری و واژگان داشته باشند تا بتوانند به سوالات این بخش پاسخ دهند.
مطالعه دروس و مطالب کتاب های درسی و پس از آن تست هایی که در کتاب های کمک آموزشی مطرح میشود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و داوطلبان برای کسب نتایج بهتر باید به نکات تست زنی در این بخش توجه زیادی داشته باشند.

همه چیز درباره کنکور زبان و آموزش مطالعه و تست زنی بخش درک مطلب( reading)

پاسخ دادن به سوالات این بخش از کنکور زبان های خارجی به مهارت بسیار زیادی نیاز دارد. در این بخش نیاز نیست تا تمام متنی که به شما داده میشود را کلمه به کلمه مطالعه و ترجمه کنید. بلکه تنها کافی است تا مفهوم کلی متن را متوجه شوید و بدانید در هر قسمت از متن به چه موضوعی اشاره شده است. برای بهبود مهارت های لازم در این بخش داوطلبان نیاز دارند تا ابتدا به صورت تئوری و پس از آن به صورت عملی و اجرایی به پیاده سازی مباحثی که برایشان مطرح شده است بپردازند.
اگر میخواهید برای پاسخ گویی به سوالات این بخش به مهارت بالایی دست پیدا کنید سعی داشته باشید تا اول خودتان به تست ها پاسخ دهید و به هیچ عنوان به پاسخنامه نگاه نندازید. پس از اتمام مدت زمان مربوط به پاسخ گویی به سوالات از ادامه دادن دست بکشید و خودتان را به پاسخ دهی در تایم مشخص عادت بدهید.

 

انتشارات گیلنا ناشر برتر کتب آموزشی کنکور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

مقالات
جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش چهارم )

جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش چهارم )   مرحله ی تفکر: در مرحله تفکر، با فکر کردن به آموخته های خود، به آن ها مفهوم می دهیم. همچنین با معنا بخشی به متون خوانده شده، به تثبیت حافظه کمک می کنیم. به عنوان مثال بین دانسته …

مقالات
جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش سوم )

جزوات انتشارات گیلنا در باب روش مطالعه ( بخش سوم ) نکات مطالعه برای کنکور – روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) یکی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) است. این روش یکی از روش های مطالعه موثر، جهت افزایش بازدهی است. روش …

تماس با خط 1
تماس با خط 2